ATS COUPE

 • Cadillac představuje nový ATS Coupe
 • Nejmenší prémiové kupé značky Cadillac, inspirované agilitou sedanu ATS
 • Motor 2.0L Turbo s vyšším točivým momentem pro lepší akceleraci
 • Bezdrátové dobíjení pro externí zařízení skrze elektromagnetické vlny

CURYCH – Cadillac představuje zcela nový ATS Coupe, rychlejší a osobnost majitele ještě více vyjadřující doplněk oceněními ověnčené řady ATS. Je lehký, agilní a přitažlivý a rozšiřuje expandující portfolio modelů značky Cadillac a tradici vzrušujících prémiových kupé Cadillac.

„ATS Coupe je důležitým přírůstkem do modelové škály Cadillac a předpokládáme, že svým emotivním designem zaujme nové, zejména mladší zákazníky. Jsme přesvědčeni o tom, že ATS Coupe má ty správné předpoklady v dané cílové skupině uspět.“

Kupé se v Evropě představuje ve velkém stylu. Jeho agresivní design ihned zaujme zrak, hospodárnost, komfort, konektivita a výkon ohromí duši, zatímco rafinovaná elegance karoserie i jejího interiéru a čisté potěšení z jízdy uhranou smysly. 

Proti sedanu rozšířený rozchod kol na přední i zadní nápravě přináší ATS Coupe krátké převisy a karoserii pevně obepínající kola. Pohon zajišťuje vylepšený řadový čtyřválec 2.0L s přeplňováním turbodmychadlem a v nabídce výjimečných výkonů těží z předností své lehké a pevné konstrukce. 

Kupé je nízké, široké a štíhlé, což mu na silnici zajišťuje dynamický charakter. Jeho impozantní jízdní výkony jsou důsledkem rozdělení hmotnosti mezi nápravy takřka v ideálním poměru 50:50, rozsáhlého využití lehkých materiálů a vylepšeného turbomotoru 2.0L, jenž nabízí bezmála o 14 % více točivého momentu než v provedení sedan. Výsledných 400 N.m znamená výraznější zátah pro intenzivnější odezvu při nižších rychlostech a pomáhá ATS Coupe dosáhnout zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,8 s.
 

Prvky přispívající k vyrovnaným jízdním vlastnostem a citlivým odezvám ATS Coupe zahrnují:

 • Nízká poloha těžiště
 • Pětiprvkové nezávislé zavěšení zadních kol s lehkými podélnými rameny z vysokopevnostní oceli
 • Dvoukloubové závěsy předních kol se vzpěrami McPherson a přimočiným příčným zkrutným stabilizátorem
 • Aerodynamické kryty podvozku
 • Přední brzdy Brembo
 • Osmnáctipalcové, pro ATS Coupe jedinečné ráfky kol z lehkých slitin
 • Na přání pohon všech kol

Na přání je k dispozici řidičem regulované tlumení Magnetic Ride Control, upravující v reálném čase charakteristiku tlumičů pro přesnější korekce pohybů karoserie. „Čte“ povrch vozovky a umí měnit tuhost tlumičů každou milisekundu. Celý systém je propojen s mechanicky řízeným diferenciálem s omezenou svorností, posíleným chlazením a špičkovými letními pneumatikami.

Cadillac spojil své síly se specialistou na automobilová řízení, německou společností ZF Lenksysteme GmbH, a vytvořil špičkovou soustavu s elektrickým posilovačem, jenž zklidňuje řízení, ovšem bez negativních vlivů na citlivost ovládání.

Na základě dokonale pracující mechaniky nabízí elektronicky řízený posilovač širokou škálu míry asistence, přičemž výsledkem je až neuvěřitelně vyvážený a citlivý dojem, tvrdí Kevin Woodward, globální key account manažer ZF. 

Jedinečný dojem

ATS Coupe stojí na podvozku se stejným rozvorem náprav 2775 mm jako sedan, ale vyniká řadou specifických karosářských dílů. Střecha, dveře, zadní blatníky a víko zavazadlového prostoru jsou pro kupé jedinečné, podobně jako čelní stěna a přední blatníky, ukrývající kola s širším rozchodem než u sedanu.

Zároveň jde o první sériový Cadillac s nově ztvárněnou přídí, výraznou maskou chladiče a standardně dodávanou zdvojenou výfukovou soustavou u všech verzí. 

Zřetelným poznávacím znakem vozů značky Cadillac jsou jejich svítilny a ATS Coupe rozvíjí tuto tradici standardně dodávanými bi-xenonovými hlavními světlomety se soustavou Adaptive Forward Lighting a svislými zdroji LED denního svícení. 

Technologicky pokrokový a funkční dojem propůjčují kupé ve verzích Performance a Premium Collections podsvícené vnější kliky dveří. Všechny varianty jsou opatřeny zadními svítilnami a třetím brzdovým světlem sestavenými z LED.

Na řidiče orientované pracoviště bylo převzato ze sedanu i do nového kupé. Jeho součástmi je ručně řezané a šité čalounění v různých barevných kombinacích, s kontrastním stehováním a rozmanitými materiály včetně kůže, hliníku, uhlíkových kompozitů a dřeva, zaměřené na podporu emotivního propojení s jízdními vlastnostmi.

Variace řady barevných schémat interiéru, vždy se specifickými dekorativními prvky, sahá od lehkých, vzdušných a teplých tónů až po vážné, výrazné, technicistní a sportovní odstíny.  

Vybavení interiéru dále obsahuje:

 • Konektivitu Bluetooth telefonů a audiozařízení s rozpoznáváním hlasových pokynů
 • Audiopřevaděč textu konvertující příchozí textové zprávy do předčítání skrze reproduktory audiosoustavy
 • Zdířky USB a AUX a sloty na karty SD
 • Konfigurovatelný třídílný přístrojový štít s úhlopříčkou 5,7 palce
 • Plnobarevný head-up displej

Kůží čalouněný volant, standardně se samočinnou převodovkou, zlepšuje dojem z jízdy, ale díky páčkám z hořčíkové slitiny také usnadňuje řazení.
 

Vylepšený systém Cadillac CUE vede

Exkluzivní soustava Cadillac CUE je středobodem komplexní sestavy na zlepšení jízdních zážitků orientovaných prvků ATS Coupe a odpovídá rostoucím požadavkům zákazníků v jejich „konektivním“ životním stylu.

Přináší rozšířenou konektivitu a uživatelský komfort v modelech 2015, zahrnující audiopřevaděč textových zpráv pro uživatele s profilem Bluetooth a funkcí Siri Exeas Free pro iPhone. Jednotlivé verze zajišťují hlasem ovládanou kontrolu připojení a pomáhají řidiči nespouštět jeho ruce z volantu. 

Srdcem CUE je působivý osmipalcový dotykový displej z tekutých krystalů (LCD), jenž připomíná prostředí chytrých telefonů svými rozměrnými, snadno dosažitelnými ikonami pro jednotlivé povely. Vestaven je do horní části středové konzole palubní desky, jež ve své spodní části hostí odkládací prostor s objemem 1,8 l, sloužící zároveň soustavě bezdrátového dobíjení. Uživatelé budou mít možnost dobíjet kompatibilní chytré telefony jejich jednoduchým odložením na pryžovou podložku Powermat. 

Kromě větší míry komfortu a spořádanosti již řidič dále nebude nucen hledat kabely a odložená zařízení. Baterie se totiž dobíjí skrze elektromagnetické pole a ATS Coupe je vůbec prvním automobilem značky Cadillac, jenž je tímto způsobem dobíjení vybaven. 

Prémiový audiosystém Bose s technologií Active Noise Cancelation je standardem pro všechny modely a obsahuje režim dalšího vylepšení přenášeného zvuku pro vozy osazené špičkovou audiosoustavou Premium Surround. Tento systém modifikuje přirozený akustický projev pohonné jednotky a podporuje dojem jízdních projevů. Jde o prvek exkluzivní řadě ATS Coupe a odlišuje ji od podobných soustav používaných jinými automobilkami, jež skrze reproduktory v interiéru pouze moduluje zvuk nahrávaný na koncovkách výfuku.

Ve stupních Standard a Luxury lze připlácet za dvanáctireproduktorovou sestavu, jež je pro verze Performance a Premium Collections standardem. Součástí je režim Bose Audio Pilot průběžně sledující ruchy okolního prostředí a upravující nastavení audiosystému s ohledem na co nejkvalitnější zážitek z poslechu.

Navigační systém patří do základní výbavy modelu Premium, na přání se dodává pro verze Luxury a Performance Collections.

Dalším prvkem usnadňujícím život s ATS Coupe je dálkové spouštění okenních skel tlačítkem dálkového ovladače. Standardem je systém bezklíčkového zamykání a startování EZ Key, takže pro ovládání svého vozu již řidič nikdy nemusí ovladač vyjímat z bezpečí své kapsy.  
 

Více točivého momentu, méně hmotnosti

ATS Coupe je osazeno řadovým zážehovým čtyřválcem s objemem 2,0 l a přeplňováním turbodmychadlem, výkonem 276 koní (203 kW) a točivým momentem 400 N.m. S poměrem 138 k/l je 2.0L Turbo motorem s jedním z nejvyšších měrných výkonů ve svém segmentu. 90 % točivého momentu je přitom dostupných od 2100 do 4600 min-1, přičemž jeho vrchol ční v úrovni 3000 min-1. 

Plynulá křivka točivého momentu je dílem vysokých plnicích tlaků až 1,26 barů. Lehkému ATS Coupe s pohotovostní hmotností 1602 kg a vynikajícím poměrem hmotnosti a výklonu 5,8 kg/k zajišťuje vzrušující pocit výkonu v jakékoli situaci a zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,8 s.

Motor disponuje přímým vstřikováním paliva a rozvody s dvěma vačkovými hřídeli a plynule proměnným časováním ventilů, což přispívá nejen k maximálnímu výkonu, ale též k hospodárnosti a redukci emisí CO2. Navazuje na něj šestistupňová samočinná převodovka s hořčíkovými pádly pod volantem pro manuální řazení.
 

Pokročilé prvky bezpečnostních soustav

Kupé sdílí shodnou sestavu bezpečnostních technologií se sedanem ATS. Navíc přináší další prvky vycházející ze strategie značky Cadillac „control and alert“, jež zahrnuje až dvě kamery, osm ultrazvukových snímačů a šest radarů k předcházení dopravním nehodám.

Bezpečnostní prvky posilují řidiče ve výhledu a vědomí o nebezpečí číhajících v jízdní dráze a mohou mu umožnit odvrátit případnou nehodu. V určitých situacích pokrokové prvky v podobě autonomního brzdění či vyvinutí předpětí v brzdové soustavě umožní vozu samočinně reagovat na potenciální nebezpečí.

Řada pokrokových bezpečnostních prvků je součástí paketů Driver Awareness a Driver Assist. Paket Driver Awareness je standardem pro modely Performance a Premium a obsahuje:

 • Safety Alert Seat
 • Varování před blížící se kolizí
 • Varování před nechtěným opuštěním jízdního pruhu
 • Udržování v jízdním pruhu – novinka Cadillac pro rok 2015
 • Rozpoznávání dopravních značek

Paket Driver Assist je k dispozici za příplatek pro modely Premium Collections, zahrnuje prvky Driver Awareness a k tomu:

 • Adaptivní tempomat pro všechny provozní režimy
 • Automatickou předkolizní přípravu
 • Automatické přitažení bezpečnostních pásů
 • Elektronickou parkovací brzdu
 • Hlídání mrtvých úhlů zpětných zrcátek
 • Hlídání provozu za vozidlem 

Mezi pokročilé bezpečnostní technologie doplňující ATS patří osm airbagů – standardně pro všechny modely, předpínače a omezovače zatížení bezpečnostních pásů a elektronický stabilizační systém StabiliTrak (ESC) s univerzální kontrolou trakce (TC), kotoučovými brzdami na všech kolech, patentovanou ochranou kotoučů, automatickým sušením a čtyřkanálovým ABS. 

* Předběžné údaje

 

ATS COUPE

Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe Cadillac ATS Coupe

Jsme jediný
oficiální dovozce!

Jako jediní dovážíme
jedinečné vozy Cadillac
na český trh.

Více »

Akční nabídka

Podívejte se na nabídku
předváděcích vozů.

Více »