CTS COUPE

Katalog ke stažení: katalog-ke-stazeni

2011 Cadillac CTS Coupe je nejpozoruhodnějším designem značky Cadillac

Cadillac CTS Coupe 2011 představuje nejnovější a nejpozoruhodnější design série této značky, který přišel do výroby. CTS Coupe, nové luxusní sportovní coupé, se stává jejím středobodem v této obnovené sérii. Na trh přichází během podzimu 2010.

“CTS Coupe je novým ohniskem Cadillacu, vyjadřujícím náš design ale také technické dovednosti”, říká Wolfgang Schubert, Cadillac Europe Managing Director. “Má za úkol oslovit novou generaci automobilových nadšenců.”

Coupe v sobě spojuje CTS Sport Sedan, s 564 koňmi (415 kW) CTS-V a nový CTS Sport Wagon jakožto základ sestavy Cadillacu. Taktéž výkonná V-Series edice Coupe byla uvedena na trh v roce 2010.

Design CTS Coupe si zachovává téměř nezměněný design z konceptu vozu, který byl představen na severoamerické International Auto Show v Detroit v roce 2008. Coupe má klasickou 2+2 úpravu podvozku vybavenou pokročilou technologií, jako je systém zpětných kamer a na výkon orientovaný systém tlumičů navázaný buď na zadní kola nebo na pohon všech čtyř kol.

Design

CTS Coupe se vynořil coby návrh v rámci designového studia Cadillacu, ve kterém designéři vyvinuli a rozpracovali filosofii designu “Art and Science”.

“Cadillac byl vždy emocionální značkou – je to o umění bez ohledu na styl karoserie,” říká Cadillac Design Director Clay Dean. “V případě CTS Coupe šlo o to vzít něco velmi silného – CTS Sport Sedan – a rozšířit jeho potenciál.”

Coupe má stejný podvozek jako CTS, je však přibližně o 51 mm nižší a je také celkové asi o 51 mm kratší.

Přestože částečně přebírá prvky od své sestry sportovního sedanu, má CTS Coupe společnou pouze přístrojovou a palubní desku, přední světla, přední blatníky a masku. Klíčovými prvky designu jsou:

 • Klasická pevná karoserie, bez běžného mezidveřního sloupku
 • Ovládání dveří pomocí touch-padu, díky kterému nejsou třeba obvyklá dveřní držadla a profil dveří je tak čistý
 • Přední sklo posazené v šikmém úhlu (62.3 stupně) a dlouhá, takřka horizontální boční skla tvořící hladký a aerodynamický profil
 • Tvarované nižší přední fascia s unikátními průduchy pro chlazení brzd
 • Zadní spoiler tvaru diamantu a nižší síťovinová mřížka
 • Na střed posazený vývod výfuku s koncovkou ve tvaru klínu, která prochází zadním spoilerem
 • Vertikální přední světla, zvýrazněná pomocí světelných LED trubic
 • Zadní spoiler integrovaný s vyšším brzdovým světlem umístěným na střed
 • Tvarovaná na střeše umístěná anténa

Na první pohled je tvar CTS Coupe svěže čistý, avšak doplněný o pár složitějších rytých detailů. Typické a originální prvky Cadillacu se kombinují s ručně tvarovanými prvky, které umělecky podtrhují sebevědomí vyzařující ze šasi. Kupříkladu zadní blatníky byly záměrně vyvinuty ručně v designovém studiu Cadillacu, aby vizuálně podpořily hnací ústrojí RWD. Výrazný profil opatřený vertikálními zadními světly typickými pro Cadillac a zřetelná zadní středová linie tvoří vizuálně nejsmělejší coupé ve svém segmentu.

Výkon

TS Coupe ještě rozšiřuje zlepšující se výkonové vlastnosti Cadillacu. Standardní pohonná soustava CTS Coupe sestává z motoru 3.6L V-6 s přímým vstřikováním a šestistupňové manuální převodovky. Technologie přímého vstřikování dodává palivo přesnější, čím zaručuje vyšší efektivitu spalování, a díky tomu dosahuje vyššího výkonu při udržení ekonomické spotřeby a snížení emisí – 25% pokles emisí oxidu uhličitého při startování.

Motor 3.6L DI má 311 koní (229 kW), s odhadovanou spotřebou 10.9 l/100km a běží na méně nákladný běžný bezolovnatý benzín.

Pohonná soustava je podpořena stavbou šasi, která neomezuje výkon sportovního automobilu. Hardware obsahuje tlumící systém s nezávislým krátkým/ dlouhým ramenem (SLA), s předním vývodem páky na hydraulické ovládáním; a zadní tlumiče uchycené pomocí vícenásobných spojů na zcela izolovaném základovém rámu. Jsou zde kotoučové brzdy na všech čtyřech kolech, prémiové řízení a diferenciál pro omezení smyku.

Je možné nastavit dvě úrovně tlumení: Performance Package s 18palcovými koly a univerzálními pneumatikami (k dispozici jak u RWD tak AWD) a sada letních pneumatik s 19palcovými koly s vysokou úrovní přilnavosti. StabiliTrak, pokročilý ovládací systém šasi, je standardem.

Motor 3.6L V-6 s přímým vstřikováním a 311 koňmi (229 kW) bude také součástí standardního vybavení, spolu s šestistupňovou manuální převodovkou, které má nyní přepracovanou spojku s dvojsložkovým setrvačníkem, slibujícím příjemnější pocit při práci s pedálem a větší izolaci motoru. Šestistupňová automatická převodovka s Driver Shift Control (s možným přepínáním umístěným na volantu) je volitelná.

Spotřeba paliva 1999/100/EU (l/100 km město/mimo město/mix)

 • 16,1/ 7,9/ 10,9, emise 255

Technologie

CTS Coupe spojuje luxus se současným interiérem zaměřeným na řidiče tak, aby podpořil výkonové vlastnosti automobilu. Interiér obsahuje ručně šité potahy dveří, centrální úložný prostor a upravenou přístrojovou desku. Do 14 směrů nastavitelná sportovní sedadla Recaro, původně nabízená výhradně pro model Cadillac V-Series, budou součástí volitelné nabídky všech CTS Coupe modelů.

Automobil nabízí řadu pokročilých technologií, jako je:

 • Možnost integrace iPod/MP3
 • 4-GB pevný disk, pro možnost uchování hudby a rádio s možností pause-and-replay živého vysílání
 • Vysouvací navigační systém
 • Adaptivní systém předních světel
 • Standardní přístup bez klíčů a Smart Remote Start
 • Systém zpětných kamer
 • Bose 5.1 Cabin Surround™ audio systém
 

Cadillac CTS COUPE

Cadillac CTS Coupe Cadillac CTS Coupe Cadillac CTS Coupe Cadillac CTS Coupe Cadillac CTS Coupe Cadillac CTS Coupe Cadillac CTS Coupe Cadillac CTS Coupe Cadillac CTS Coupe Cadillac CTS Coupe Cadillac CTS Coupe Cadillac CTS Coupe Cadillac CTS Coupe Cadillac CTS Coupe Cadillac CTS Coupe Cadillac CTS Coupe

Jsme jediný
oficiální dovozce!

Jako jediní dovážíme
jedinečné vozy Cadillac
na český trh.

Více »

Akční nabídka

Podívejte se na nabídku
předváděcích vozů.

Více »