CTS-V COUPE

Katalog ke stažení: katalog-ke-stazeni

Prostá dokonalost

  • Nový CTS Coupe design se snoubí s výkonem V-Series performance
  • 564 koní (415 kW) s přeplňovaným motorem 6.2L V-8
  • Šestistupňová manuální nebo šestistupňová automatická převodovka s pedálovým ovládáním
  • Magnetic Ride Control a brzdový systém Brembo

2011 Cadillac CTS-V Coupe se poprvé ukázal na severoamerické International Auto Show 2010 v Detroitu. Kombinuje v sobě dramatický design nového CTS Coupe a přeplňovaný motor V-8 ze sedanu CTS-V s 564 koňskými silami (415-kW). Výsledkem je luxusní sportovní coupé pro řidičské nadšence.

“CTS-V Coupe v sobě snoubí nejlepší a nejsofistikovanější technologie a náš nejpozoruhodnější výrobní design,” říká Wolfgang Schubert, Cadillac Europe Managing Director. “Tato kombinace vizuálních a technických atributů představuje velmi lákavou volbu pro uživatele luxusních sportovních automobilů.”

CTS-V Coupe přišel do výroby v létě 2010. Soubor technických a výkonových prvků zahrnuje tlumiče Magnetic Ride Control, závodní brzdový systém Brembo a k dispozici je automatická převodovka s páčkovým řazením na volantu.

V-Series Coupe má jedinečnou masku, která zdvojnásobuje objem nasávaného vzduchu, což podstatně zlepšuje výkonové vlastnosti automobilu. Ta je identifikovatelná zvenku díky vyvýšenému středu kapoty, kde se nachází jednak prostor pro kompresor, ale také pro přední a zadní fascias. Stejně jako u CTS Coupe, I zde je výfuk umístěn zevnitř uprostřed zadní fascie, avšak s unikátním zdvojeným vývodem. Auto stojí na 19palcových litých aluminiových kolech, v nabídce jsou jednak s barveným anebo lakovaným povrchem, s výkonnostními pneumatikami Michelin Pilot Sport 2.

Zadní rozchod je u CTS-V Coupe téměř o palec širší než je tomu u CTS-V Sport Sedanu, což přidává vozidlu na agresivnějším postoji a zlepšuje tak jeho manévrovací vlastnosti. Současný CTS-V Sport Sedan se rychle uvedl mezi výkonově nejlepší luxusní sedany na světě. Je tak prvním “čtyřdvéřákem” na silničních kolech, který prolomil legendární osmiminutovou hranici na slavném německém Nürburgringu. Hladký tvar nového V-Series Coupe a o něco menší hmotnost slibují podobně vysokou úroveň výkonu.

Interiér 2+2 kabiny kombinuje luxus s výkonem. V nabídce je nová úprava interiéru Saffron, s výstelkami sedadel z mikrovlákna a výraznými švy na svrchních částech.

Forma následuje funkci

Design CTS-V Coupe je ztělesněním technické preciznosti a výkonnostního charakteru automobilu.

Coupe má stejný podvozek jako CTS-V Sport Sedan, ale je celkově o 51 mm nížší a o 51 mm kratší. Tyto dva modely mají společnou pouze přístrojovou a palubní desku, přední světla, přední blatníky a masku.

Klíčové prvky designu zahrnují:

  • Klasickou pevnou karoserii, bez běžného mezidveřního sloupku
  • Ovládání dveří pomocí touch-padu, díky kterému nejsou třeba obvyklá dveřní držadla
  • Šikmější přední sklo (úhel 62.3 stupně) a téměř horizontální boční skla zajišťující aerodynamický profil
  • Vertikální přední světla, zvýrazněná pomocí světelných LED trubic
  • Centrálně a vysoko umístěné brzdové světlo sloužící zároveň jako zadní spojler
  • Aerodynamická střešní anténa

Nabitá pohonná jednotka

CTS-V Coupe obsahuje přeplňovaný motor LSA 6.2L V-8, který lze nalézt I u CTS-V Sport Sedan. Díky 564 koním (415 kW) a 735 Nm točivého momentu, je nejvýkonnějším motorem, který Cadillac ve své historii nabízel, a dostává tak CTS-V Coupe z 0 na 60 mil/h za 3.9 sekundy.

Motor LSA obsahuje systém kompresoru Eaton s mezichlazením, prvotřídní válce z hliníkové slitiny a četné další detaily, které zajišťují co nejhladší a nejtišší chod. Kompresor má kupříkladu unikátní čtyř vačkový design rotoru, který podporuje tichost a zároveň optimalizuje výkonové ukazatele motoru.

CTS-V Coupe nabízí dvě převodovky: šestistupňovou manuální převodovku Tremec TR6060 s dvojdiskovou spojkou a šestistupňový automat Hydra-Matic 6L90 s páčkovým ovládáním na volantu. Performance Algorithm Shifting je součástí naprogramování 6L90 a poskytuje na výkon orientované řadící vlastnosti trvale během celé jízdy. Stejně jako u mnoha ostatních modelů Cadillacu jediné, co musí řidič udělat, je posunout řadící páku na manuální “vstup” aby se převodovka přepla do agresivnějšího režimu.

Páčkové ovládání nevyžaduje k přepínání žádný pákový pohyb. Palcové ovládání na volantu umožňuje okamžité a rychlé přepínání stupňů poklepem nahoru a dolu.

Magnetic Ride Control

V-Series dosahuje elitní úrovně tlumících vlastností, zároveň však zachovává vyváženost luxusního automobilu v běžných jízdních podmínkách. Co umožňuje tento dvojí jízdní charakter Cadillacu, jsou tlumiče Magnetic Ride Control. U CTS-V Coupe jsou standardem a jedná se o nejrychleji reagující tlumící technologii na světě. Využívá tlumiče kontrolované pomocí pokročilé magneticko-reologické technologie, namísto mechanických ventilů, čímž dosahuje výrazného zkrácení reakční doby a zvýšení přesnosti.

Electronické sensory na všech čtyřech kolech doslova “čtou vozovku” každou milisekundu, neustále upravují tlumení tak, aby okamžitě a s extrémní přesností kontrolovaly pohyb vozidla. Toto představuje důležitý benefit pro výkonnostní automobil, protože jej pomáhá udržet stabilní v prudkých zatáčkách, při akceleraci, brzdění a dalších silně dynamických manévrech.

Tlumiče Magnetic Ride zároveň umožňují širší rozsah tlumících schopností k optimalizaci jízdy a zvládnutí jakýchkoli jízdních podmínek. V CTS-V Coupe je navíc v nabídce systém s možností výběru dvou režimů (Tour a Sport), umožňující řidiči přizpůsobit si tlumení na živější či rozvážnější styl jízdy.

Brzdný systém a kola

CTS-V obsahuje sofistikovaný brzdný systém a pneumatiky, díky partnerství s dvěma renomovanými společnosti zaměřenými na výkonnostní technologie: Brembo a Michelin. Brzdy Brembo jsou na všech čtyřech kolech a mají silný, šesti pístový brzdový třmen vepředu a čtyř pístový třmen vzadu.

Drážkované a ventilové rotory umožňují obrovskou počáteční brzdnou sílu a zároveň jsou resistentní vůči přehřátí čímž eliminují ztrátu funkčnosti. Brzdové rotory Brembo mají “dvouslitinovou” technologii, která kombinuje slitiny železa a aluminia, čímž dosahuje skvělých brzdných vlastností a zároveň nižší hmotnosti. CTS-V má navíc elektrickou ruční brzdu, jenž poskytuje řidiči dostatek místa na nohy, což je pro výkonnostní jízdu klíčové.

Michelin jakožto partner Cadillacu vyvinul vysoce ceněné Pilot Sport PS2 letní pneumatiky pro exkluzivní 19palcová kola. Pneumatiky zaručují vysokou míru přilnavosti v horších podmínkách a zároveň dovolují dobrý výkon na silnici.

Vybavení interiéru

V CTS-V Coupe je možné si zvolit sportovní sedadla Recaro, která poskytují skvělou podporu při agresivnější jízdě. Tato sedadla je možné uzpůsobit do 14 stran a obsahují pneumatické nastavení sedadla, opěradla a opěrek rukou.

CTS-V Coupe nabízí jako volitelné exkluzivní vnitřní vybavení v barvě Saffron, s kontrastními akcenty na výplních sedadel, a švy, které zdůrazňují řemeslné provedení přístrojového panelu, centrální konzole, dveří a sedadel.

Na volantu, sedadlech a řadicí páce je materiál z mikrovlákna, který je příjemný na dotek a dodává interiéru na luxusnějším koženém vzhledu bez toho, aby vyžadoval pro kůži typickou náročnou údržbu a náchylnost k vlhkosti. Tyto standardní prvky jsou elegantní a pomáhají podpořit výkonnostní jízdu.

Centrálně umístěný úložný prostor je zdoben materiálem z černého obsidiánu, který se objevuje také na centrální konzoli a u dveří. Stejně jako každý CTS, I V-Series má ručně šitý přístrojový panel, dveře a centrální konzoli. Hlavní informační a zábavní prvky – 40 GB pevný disk, pokročilý navigační systém s odnímatelným displejem, Bose digital surround audio systém, stejně jako instalovaný Bluetooth phone integration - jsou také součástí V-Series.

 

CTS-V COUPE

Cadillac CTS-V Coupe Cadillac CTS-V Coupe Cadillac CTS-V Coupe Cadillac CTS-V Coupe Cadillac CTS-V Coupe Cadillac CTS-V Coupe Cadillac CTS-V Coupe Cadillac CTS-V Coupe Cadillac CTS-V Coupe Cadillac CTS-V Coupe Cadillac CTS-V Coupe Cadillac CTS-V Coupe Cadillac CTS-V Coupe Cadillac CTS-V Coupe Cadillac CTS-V Coupe Cadillac CTS-V Coupe

Jsme jediný
oficiální dovozce!

Jako jediní dovážíme
jedinečné vozy Cadillac
na český trh.

Více »

Akční nabídka

Podívejte se na nabídku
předváděcích vozů.

Více »