CTS-V SPORT WAGON

Katalog ke stažení: katalog-ke-stazeni

2011 CTS-V – Absolutní vyjádření výkonu Cadillacu

Výkon V-Series kombinovaný s uměleckým ztvárněním technologie

  • přeplňovaný motor 6.2L V-8 s 564 koňmi (415-kW)
  • Šestistupňová manuální nebo šestistupňová automatická převodovka s ovládáním na volantu
  • Magnetic Ride Control, brzdový systém Brembo a pneumatiky Michelin Pilot Sport PS2

CTS-V kombinuje výkon elitního sportovního vozu s elegancí a prestiží luxusního sedanu. Tento uznávaný výkonnostní model Cadillacu V-Series má 564 koní (415 kW). Vůz poskytuje souhrn technických a designových vylepšení – jako jsou tlumiče Magnetic Ride Control a nová automatická převodovka s páčkovým řazením na volantu.

“CTS-V představuje plné uplatnění našich designových, technologických a výkonnostních dovedností,” říká Wolfgang Schubert, Cadillac Europe Managing Director. “V-Series přebírá oceněný CTS sport sedan a pozvedává jej do pozice člena klubu nejexkluzivnějších a nejvýkonnějších automobilů.”

Je zde zkombinováno a dodáno několik technických a designových detailů, aby posunuly již tak velmi slušné CTS do nové V-Series. Stejně jako dosavadní CTS, I V-Series je produktem intenzivního vývojového procesu v Severní Americe a v Evropě, včetně testů na dráze – jako jsou rekordní výkony na slavném německém Nürburgringu – a miliony najezděných mil na silnici.

Sofistikované technické prvky

Díky původnímu CTS-V dokázal Cadillac, že umí vyvinout velmi schopný a výkonný sedan. Výzvou pro nový model byl souhrn vylepšení, která by vedla k lepším výsledkům jak ve výkonu, tak v luxusnosti vozu. Pokročilá technologie hraje významnou roli při posouvání CTS-V na hranice světové výkonnostní třídy.

Obsahuje nejrychleji reagující tlumící technologii Magnetic Ride Control (MRC). Využívá tlumiče kontrolované pomocí pokročilé magneticko-reologické technologie namísto mechanických ventilů, čímž dosahuje výrazného zkrácení reakční doby. Elektronické sensory na všech čtyřech kolech doslova “čtou vozovku” každou milisekundu a neustále upravují tlumení tak, aby okamžitě a s extrémní přesností kontrolovaly pohyb vozidla. Toto představuje zásadní benefit pro výkonnostní sedan, protože jej pomáhá udržet stabilní I v prudších zatáčkách, při akceleraci, brzdění a při dalších silně dynamických manévrech.

MRC technologie se poprvé objevila na sedanu Cadillac STS a byla použita I na některých světově nejproslulejších autech jako Chevrolet Corvette a na několika vybraných evropských “sporťácích”.

CTS-V má také sofistikovaný brzdný systém a pneumatiky, díky spolupráci se dvěma renomovanými společnostmi zaměřenými na silné výkonnostní technologie - Brembo a Michelin. Brzdy Brembo jsou na všech čtyřech kolech a mají silný šesti pístový brzdový třmen vepředu a čtyř pístový třmen vzadu. Michelin spolu s Cadillacem vyvinul pro CTS-V vysoce kvalitní letní pneumatiky Pilot Sport PS2 k exkluzivním 19palcovým kolům.

A je zde samozřejmě otázka pohonu. Přeplňovaný motor 6.2L LSA V-8 generuje 564 koní (415 kW) a má 735 Nm točivý moment. Motor tento výkon podává s nevídanou uhlazeností. Kompresor Eaton šesté generace minimalizuje hluk, se kterým bývaly dříve spojovány kompresorové motory, a přísně řídí teplotu nasávaného vzduchu pro dosažení optimálního výkonu.

Co se týče převodovky, je na výběr buď šestistupňová manuální nebo exkluzivní automatická s páčkovým ovládáním na volantu. Jde o první automat nabízení u CTS-V.

Vylepšené designové prvky

2011 CTS-V dává větší prostor proslulým designérským dovednostem Cadillacu jak navenek, tak uvnitř. V-Series obsahuje všechny prvky oblíbené kabiny sportovního sedanu CTS a navíc mu dodává pár elegantních a funkčních detailů.

V-Series nabízí sportovní sedadla Recaro, která poskytují jezdci skvělou podporu při agresivnější jízdě a dodávají interiéru na luxusu a funkčnosti. Tato sedadla je možné uzpůsobit do 14 stran díky pneumatickému nastavování sedadla, opěradla a opěrek rukou.

Na volantu, sedadlech a řadicí páce je materiál z mikrovlákna, který je příjemný na dotek a dodává interiéru na luxusnějším koženém vzhledu bez toho, aby vyžadoval pro kůži typickou náročnou údržbu a náchylnost k vlhkosti. Tyto prvky na volantu, výstelkách sedadel a řadicí páce jsou elegantní a pomáhají podpořit výkonnostní jízdu.

Centrálně umístěný úložný prostor je zdoben materiálem z obsidiánu, případně dřevem Midnight Sapele. Tyto dekorační prvky jsou použity také u centrální konzole a u dveří. Stejně jako každý CTS, I V-Series má ručně šitý přístrojový panel, dveře a centrální konzoli. Hlavní informační a zábavní prvky – 40 GB pevný disk, pokročilý navigační systém s vysouvacím displejem a Bose digital surround audio systém – se dostávají I do V-Series.

Exteriér nového CTS-V zdůrazňuje energický postoj a elegantní detaily standardního vozu, čímž komunikuje své přednosti. Klínová maska Cadillacu se saténovým vzhledem je větší a umožňuje tak přísun většího množství vzduchu. Zvýšená kapota skrývá přeplňovaný motor a nový přední a zadní spojler pomáhají identifikovat vůz jako V-Series. 19palcová kola pak zvyšují stabilitu vozu na silnici.

CTS-V jakožto zakládající člen V-Series, byl prvně nabídnut v roce 2004 a prodával se zejména v Severní Americe do modelového roku 2007. Přeplňované motory STS-V a XLR-V byly dodány v roce 2006, aby doplnily exkluzivní trio V-Series modelů. Všechny dosahují rychlosti z 0 na 100 km/h v čase kratším než 5 sekund, mají celkově vylepšený výkon a luxusní rysy.

 

CTS-V Sport Wagon

Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon Cadillac CTS-V Sport Wagon

Jsme jediný
oficiální dovozce!

Jako jediní dovážíme
jedinečné vozy Cadillac
na český trh.

Více »

Akční nabídka

Podívejte se na nabídku
předváděcích vozů.

Více »