Cadillac XT5 Crossover

Nový Cadillac XT5 Crossover: osobitá alternativa v segmentu současných luxusních vozů

  • Cadillac XT5 se dostává na evropské trhy v modelovém roce 2016
  • Nový motor 3.6L V6 s přímým vstřikováním podává výkon 231 kW / 314 hp
  • Výrazné designové rysy, nejmodernější technologie a zábavní systémy

Nový Cadillac XT5 má zcela nový design kombinovaný s efektivním technologicky vyspělým motorem. Nový XT5 je středně velký luxusní crossover, který na evropský trh přichází s modelem roku 2017.

“Zcela nový XT5 je svěžím a lákavým crossoverem sledujícím potřeby a priority luxusních zákazníků,” říká Wolfgang Schubert, Cadillac Europe Managing Director. “S novými technologiemi vedoucími k vyšší efektivitě a bezpečnosti, se SRX Crossover soustředí jak na emocionální, tak na pragmatickou stránku uživatelů luxusních vozidel.”

Nový XT5 je projektovaný na efektivní výkon, a obsahuje high-tech šestiválcový motor, který je u cadillacu novinkou. Motor 3.6L V6 s přímým vstřikováním má technologii, která dokáže produkovat silný výkon, typický pro větší motory. Přímé vstřikování umožňuje snížit emise oxidu uhličitého o 25% během při startu. Spotřeba je srovnatelná se středně velkým rodinným vozem.

Výkon a bezpečnost jsou podpořeny standardním pohonem na všechna 4 kola (AWD), který je uzpůsoben tak, aby optimalizoval manévrovací schopnosti automobilu a jeho stabilitu v jízdních podmínkách. AWD systém zahrnuje pokročilý elektronický diferenciál s úpravou zamezující smyku (eLSD), která rozkládá točivý moment dle potřeby na jednu nebo druhou stranu zadní nápravy a navíc také mezi přední a zadní nápravou. Tento preventivní active-on-demand systém zlepšuje vlastnosti vozu v mokrých a mrazivých podmínkách.

Nový XT5 jezdí na širokém podvozku zkonstruovaném tak, aby umožnil hbitou a citlivou řidičskou zkušenost. Dovnitř se vejde 5 osob, kterým je štědře poskytnut dostatečný prostor, stejně jako velké úložné prostory s nosností až 2,000 kilogramů.

Výrazný design a řemeslná práce

“Cadillac je znám pro svůj výrazný design. Nový XT5 Crossover tuto reputaci jen potvrzuje,” řekl Clay Dean, Cadillac Global Design Director. “Stejně jako u nového CT6, jsme pokročili v našem “Art and Science” designu a vytvořili tak crossover pro stylové znalce. Exteriér prezentuje dramatické jízdní pohyby těla a vyzařuje tak dynamičnost I mimo jízdu.”

Maska tvořená několika částmi a ikonická vertikální přední světla Cadillacu s technologií světelných trubic a možností nastavení jsou obličejem XT5. Prolínají se do těsně svázaného rozšiřujícího se těla, které se směrem dozadu opět zužuje, čímž dodává vozu na sportovním charakteru,” dodává Dean.

XT5 má široký postoj, minimální přesahy a kola umístěná co nejvíce v rozích. 18palcová kola jsou standardem, v nabídce jsou pak dále kola 20palcová. Výrazná linie se prolíná celým bokem těla a kulminuje na chromovaném průduchu předního blatníku, který zároveň nese boční blinkr. Integrovaný spojler na zadním okraji střechy přechází do hladkých linií a zlepšuje tak aerodynamičnost vozu.

“Uvnitř nového XT5 se snoubí technická preciznost s tradiční řemeslnou prací.” říká Dean. “Ručně šité potahy na přístrojovém panelu a osvětlovací detaily doplňují pečlivě stavěnou kabinu.”

Integrovaný centrální úložný prostor obsahuje systém ovládání teploty a audio systém. Navigační systém je zabudovaný do středu přístrojového panelu. Důkazem toho, jak XT5 klade důraz na detail, jsou loga na liště předních dveří, která září při jejich otevření.

Efektivní výkon

XT5 je poháněný novým úsporným motorem 3.6L V6 s přímým vstřikováním, který dodává odhadovaný výkon 314 koní (231 kW) a je propojený s šestistupňovou automatickou převodovkou. Přímé vstřikování zaručuje vyšší výkon, lepší ekonomičnost spotřeby a nižší emise a to celé s menším zdvihovým objemem.

Vedle technologie přímého vstřikování, má motor 3.6L variabilní načasování ventilů pro optimalizaci výkonu, zefektivnění spotřeby a redukci emisí.

Šestistupňová automatická převodovka Hydra-Matic 6T70 pomáhá snižovat spotřebu paliva tím, že omezuje počet otáček za minutu při udržování konstantní rychlosti na dálnici, přičemž manuální ovládání umožňuje větší zásah řidiče. Nový XT5 obsahuje možnost volby “eco mode”, který ovládá řazení tak, aby minimalizoval spotřebu.

“Nový XT5 přináší skvělou a vyváženou jízdní dynamiku za každého počasí,” říká Bob Reuter, Global Vehicle Chief Engineer. “Pohon všech 4 kol s elektronickým protismykovým systémem efektivně přenáší točivý moment ne pouze z přední na zadní nápravu, ale také na samotné zadní nápravě. Tento systém nastavuje novou laťku pro všechny systémy čtyřkolek, neboť poskytuje řidiči kontrolu a sebevědomí na jakémkoli povrchu vozovky.”

Kontrola trakce je posunuta o krok vpřed díky zadnímu eLSD. Za namrzlých nebo mokrých podmínek umí systém přenést až 100% točivého momentu na kolo, které je lépe chyceno na vozovce. eLSD poskytuje řidiči lepší kontrolu při projíždění ostrých zatáček nebo při manévrech ve vyšší rychlosti, jako je přejíždění do jiného pruhu. Dosahuje toho tím, že na okamžik přidá či ubere točivý moment určitému kolu, čímž pomáhá zadním kolům přesněji sledovat dráhu předních kol.

Spolu se sadou 20palcových kol, je zde tlumící systém, který přizpůsobuje míru tlumení tak, aby dobře odpovídala podmínkám na vozovce a zaručila tím hladkou jízdní kvalitu.

Nově se systémem CUE

Systém CUE, mezi jehož průlomové charakteristiky patří zejména pohodlné ovládání vozu, snadné připojení, ale také zábava, patří také mezi standardní výbavu modelu XT5.

Na středové konzoli je umístěn 8mi palcový dotykový LD displej, který je svými vlastnostmi podobný jako displeje smartphonů. Lze jej ovládat prostřednictvím velkých a přehledných ikon nebo také prostřednictvím hlasových příkazů.

CUE je převratný systém, který umožňuje na příklad propojení až s deseti zařízeními pomocí bluetooth, USB, SD karet nebo MP3 přehrávače. Zatímco podobné systémy u jiných značek vyžadují ovládání prostřednictvím cca 20ti tlačítek, CUE systém má pouhá 4 (!). Mezi nejdůležitější funkce CUE patří: AM/FM rádio, schopnost propojení se smartphony, integrovaný přehrávač médií, konektivita s MP3/iPodem, navigační systém s 3D zobrazením, možnost personalizace systému, schopnost rozpoznávání hlasu a hands-free volání. Všechny specifikace ATS přicházejí s možností nastavení displeje, elektricky polohovatelnými předními sedadly, dvouzónovou klimatizací, tempomatem, bezklíčovým zapalováním prostřednictvím tlačítka START, elektrickou ruční brzdou a elektricky ovládanými okénky.

Adaptive Forward Lighting (AFL) - xenonové světlomety jsou standardní výbavou pro modely Performance a Premium, barevně konfigurovatelný Head-Up displej je standardním pro specifikaci Premium a volitelný pro Performance.

Vylepšená bezpečnost

Bezpečnostní vybavení XT5 je zkonstruováno tak, aby chránilo pasažéry před, během i po nárazu. Silná stavba těla a šasi, která absorbuje energii z nárazu je doplněna o martenzitovou ocel ve zcela uzavřených sekcích. Martenzitová ocel je jednou z nejpevnějších a její použití pomáhá chránit proti vniknutí cizího objektu během bočního nárazu a zároveň pevně drží stavbu při čelním nebo zadním nárazu.

Dodatečnými bezpečnostními opatřeními jsou horní boční airbagy, standardní airbagy umístěné v pánevní/hrudní části předních sedadel, přední bezpečnostní pásy se zdvojenou funkcí upevnění ještě před samotným případným plným tlakem a s omezovačem zatížení, senzory na převrácení vozidla, systém uvolnění pedálů a stabilizační asistent.

XT5 byl navržen tak, aby vyhověl evropským standardům pro ochranu chodců; přední blatník je umístěn tak, aby byl kompatibilnější s blatníky ostatních automobilů.

 

XT5 Crossover

Cadillac XT5 Crossover Cadillac XT5 Crossover Cadillac XT5 Crossover Cadillac XT5 Crossover Cadillac XT5 Crossover Cadillac XT5 Crossover Cadillac XT5 Crossover Cadillac XT5 Crossover

Jsme jediný
oficiální dovozce!

Jako jediní dovážíme
jedinečné vozy Cadillac
na český trh.

Více »

Akční nabídka

Podívejte se na nabídku
předváděcích vozů.

Více »